МООСs у світі та в Україні

Ідея безкоштовно навчатися на курсах у провідних викладачів світових вузів надзвичайно приваблива і захоплює своєю доступністю. Пропоную невеличкий огляд ресурсів, куди треба «піти», щоб отримати потрібні знання, навіть не розлучаючись із улюбленою ковдрою та ведмедиком ;)

Онлайн-освіта впевнено здобуває собі чималу популярність серед людей, що не звикли або просто не хочуть обмежувати себе у отриманні нової інформації з різних джерел. Стиль та темп сучасного життя потребує постійного самовдосконалення, актуалізації спеціальних знань та всебічного розвитку особистості. Тому логічно, що сучасна людина, щоби бути успішною, постійно вчиться новому, слідкує за інноваційним рухом у своїй професійній сфері та набуває нових вмінь.

МООСs у світі та в Україні | Dystlab Library

 

Онлайн-навчання (надано: Flickr)

Запровадження масових відкритих онлайн-курсів (МВОК, або MOOC) надало непогані можливості для пересічного громадянина будь-якої країни отримати знання з цікавої йому теми. Більш докладно про це ми говорили у статті «Масові відкриті онлайн-курси: що це і як це працює?»

Пропоную роздивитися зблизу найпоширеніші проекти МВОК:

Coursera – одна з найвідоміших МВОК-платформ, що пропонує близько 1000 курсів з різних спеціальностей (здебільшого англійською мовою). Партнерами проекту є понад 100 університетів та освітніх організацій.

EDX - також доволі поширений англомовний ресурс. Гарвард, Берклі, Масачусецький Технологічний Інститут та багато інших відомих партнерів пропонують понад 300 курсів різноманітних напрямків (бізнес та менеджмент, хімія та біологія, архітектура та мистецтво, комп’ютерні, економічні, історичні та інші наукові галузі).

Udacity спеціалізується на розвитку технічних вмінь в галузі інформаційних технологій. Ресурс складається з низки авторських курсів (переважно платних, як я зрозуміла), які розроблено провідними спеціалістами світу.

Canvas – американська платформа, має непогану підбірку безкоштовних курсів (хоча є й платні).

Iversity – німецький проект, та має курси й англійською, навіть російською деякі.

FUN – французька МВОК-платформа. Навчання тут безкоштовне, а мова – французька, що цілком логічно.

Насправді таких проектів вже дуже багато, тому, щоб занадто не розтягувати опис, рекомендую чудовий інструмент для орієнтації в онлайн-курсах.

МООСs у світі та в Україні | Dystlab Library

Онлайн-навчання (надано: Flickr)

МВОК в Україні

Нещодавно і в нас стартував подібний освітній проект, який швидко набув популярності серед невтомних пізнайок та просто цікавих до новинок людей.

Зрозуміло, що величезна перевага української платформи – це викладання добре знайомою мовою. А ще організатори активно запроваджують курси, що є специфічними для країни, як то: історія України (вже є новітня історія), право та іноземні мови для українців (анонсовані). Також й інші курси викладаються з акцентом на проблематику питання саме в Україні (наприклад, які ризики українського ринку слід врахувати, складаючи бізнес-план для інвестора – курс «Фінансовий менеджмент»)

Prometheus – проект масових відкритих онлайн-курсів в Україні, який співпрацює з викладачами ВНЗ України. Ресурс надає безкоштовну можливість університетам та зацікавленим організаціям розмістити свої курси на МВОК-платформі. А для слухачів відкривається безкоштовний доступ до цих курсів. Все досить зручно та зрозуміло.

Що ж, вдалося трохи пробігтися відомими ресурсами. Та для досліджень ще матеріалу чимало. Тож, гайда по нові відкриття!