15 корисних порад молодим інженерам

Тільки з досвідом приходить здатність приймати обґрунтовані рішення та впевненість у правильності вибору. Непогано було б з самого початку, ще замолоду, розвинути такі важливі вміння.

Пропонуємо кілька порад для молодих інженерів і, що цікаво, більшість цих рекомендацій стосується безперервного навчання. Досвідчені інженери взяли участь у створенні списку найцінніших порад для початківців в інженерній справі.

15 корисних порад молодим інженерам | Dystlab Library

1. Знайдіть наставника

На початку кар'єри доволі складно обійтися без допомоги та наставництва досвідченого фахівця. Ментор може підтримати, заохотити та підвищити вашу самооцінку. Наставник може допомогти молодому інженеру приймати обґрунтовані рішення, коли виникають проблеми або забагато непрогнозованих факторів.

2. Беріть на себе відповідальність

Коли ви встановлюєте ділові зв'язки з людьми у вашій організації, ви стаєте все більш цінним для людей, які у ній працюють. Також дуже важливо розвивати таланти інших у вашій компанії. Там завжди будуть інші молоді інженери, сповнені ентузіазму, навичок і знань у конкретній галузі — отже дуже важливо підтримувати ці відносини. Середовище, в якому діляться знаннями, допомагає створити надійну організацію, здатну витримувати великі ризики і навантаження.

3. Ніколи не припиняйте запитувати

Не бійтесь здатися недолугим через часті питання. Як відомо, розум, що ставить питання, продовжує розвиватись.

А досвідчені інженери стверджують, що прості питання можуть виявити слабкі місця в конструкції. Деякі з таких питань свого часу зробили революцію в проектуванні. Тож, майте на увазі: коли щось не ясно, запитайте про це.

4. Продовжуйте вчитися

Молоді та розумні інженери чудово розуміють, що університетська освіта — то лише старт на довгому та розлогому шляху фахівця. Інженерна кар'єра вимагає постійного навчання та перекваліфікації через прискорення темпів створення та поширення знань.

5. Слідкуйте за тенденціями інших галузей

Тримайте руку на пульсі головних подій у інших інженерних галузях. Роль інновацій у всіх областях невпинно зростає, тож важливо розуміти, що відбувається. Тим більше, інноваційна ідея в одній сфері може успішно використатися в іншій. Будьте в курсі подій та ключових змін в різних сферах діяльності — і ви отримаєте конкурентну перевагу серед фахівців свого сектору.

6. Знайомтесь з людьми

Контакти з людьми в реальному світі допоможуть знайти бажану позицію або швидко зв'язатись з потрібним фахівцем, адже більшість працедавців віддають перевагу тим, з ким вони знайомі особисто або кого рекомендують колеги.

Відвідуйте професійні зустрічі (мітапи) і лекції за межами вашого постійного оточення. Познайомтесь зі спікерами і підтримуйте з ними зв'язок електронною поштою. Створіть профіль у LinkedIn і додайте туди контакти, з якими ви знайомі особисто. Така звичка допоможе вам створювати і підтримувати професійні відносини.

7. Створіть професійний профіль в LinkedIn

Ваш профіль LinkedIn працює як онлайн-резюме. Тож надайте в ньому всю важливу інформацію про вашу діяльність та досвід, в тому числі список проектів. Не завадить вказати ще будь-яку волонтерську роботу. Після уважного заповнення свого профіля ви можете бути здивовані кількістю вербувальників, що надсилатимуть вам повідомлення. Багато компаній використовують LinkedIn регулярно для пошуку талановитих фахівців.

8. Створіть портфоліо проектів

Портфоліо може містити студентські роботи або проекти, зроблені під час стажування. Обов'язково додайте їх до свого профіля в LinkedIn, адже роботодавці часто дивляться саме на виконані проекти, коли претендент на посаду має невеликий досвід роботи.

9. Розвивайте лідерські навички

Більшість організацій охоче приймають на роботу тих, хто вже має досвід керування групою. Шукайте можливості в своєму навчальному закладі, очоліть команду інших студентів або зголосіться керувати проектом. Ви також можете створити свій власний проект за межами коледжу чи інституту і знайти людей, які можуть з цим допомогти. Краще створювати проект в сфері ваших інтересів: займайтесь тим, що вас захоплює.

10. Працюйте в команді

Під час навчання більшість завдань виконується самостійно. Проте, в компанії зазвичай вимагають працювати в команді, отже практика співпраці з іншими людьми, безперечно, стане вам у нагоді. Дізнайтеся, як ефективно взаємодіяти в команді задля досягнення спільної мети. Зрозумійте, як краще вирішувати конфлікти. Ці вміння допомагатимуть вам протягом всього професійного шляху.

11. Розвивайте свої комунікативні навички

Роботодавцям подобаються інженери, які добре володіють навичками спілкування. Робітники повинні брати участь в засіданнях, відвідувати лекції і вирішувати конфлікти в групах. Вище керівництво будь-якої компанії зверне на вас увагу, якщо ви покажете схильність до комунікації.

12. Використовуйте свій вільний час продуктивно

Замість пасивного відпочинку під час літніх канікул підіть на стажування в конкретній галузі. Після того, як ви придбаєте нову навичку, додайте її в своє резюме. Це допоможе вам вигідно вирізнятися серед інших і продемонструє майбутнім роботодавцям, що ви захоплені своєю професією.

13. Визначте "свою" сферу якомога раніше

Якщо ви ще навчаєтесь в школі, виберіть свій улюблений предмет і дослідить його глибше, щоб зрозуміти, які є можливості кар'єрного росту в межах цієї області. Практика — один з найкращих способів з'ясувати, чи правильний вибір професії ви зробили. Крім того, запитайте свого наставника про кар'єрні можливості в обраній галузі.

14. Віддайте перевагу корисному досвіду

Здається дуже привабливим вибрати ту роботу, яка є найбільш прибутковою. Проте, ще більш важливо вибрати місце, де ви хотіли б працювати, незважаючи на гроші. Виконання роботи, що дозволяє вам отримати додатковий досвід, в подальшому надасть можливість більш широкого вибору діяльності. Тож, вчасно віддавши перевагу отриманню цінного досвіду, згодом отримаєте більш вигідні варіанти.

15. Будьте бізнес-орієнтованими

Від успішності вашої компанії залежить і ваш добробут. Ви можете думати, що особисто зовсім не впливаєте на бізнес-процеси у вашій компанії. Але це не так. І розуміння особливостей ведення бізнесу та реального стану вашої компанії допоможе виявити фактори, що дійсно сприятимуть розвитку справи. Вчасне виконання проектів та вміння вирішити проблеми, що виникають в процесі роботи, допоможуть вам вибудувати успішну кар’єру.

Якщо ви вирішили використати деякі з цих порад — ви, безумовно, отримаєте конкурентну перевагу.

Джерело: interestingengineering.com


Комментарии   

0 # Александр 18.08.2016 05:33
А что значит молодой инженер? Это как ?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
+2 # Виталий 21.08.2016 14:14
Цитирую Александр:
А что значит молодой инженер? Это как ?

Это в первую очередь тот, кто хочет что-то изменить в своей жизни. С реальным возрастом это связано чуть менее чем никак - например, в Dystlab успешно учатся люди и за 50)
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать