Ось я — молодий автор, який прагне писати українською. Та на практиці все видається не так вже й просто… «Який» чи «котрий»? «Прагне» чи «бажає»? «Та» чи «але»?..
А тепер вибачайте, шановні, адже я вирішила все одно писати українською, бо вона мені подобається, і я хочу навчитися краще нею володіти. А без практики це, на жаль, неможливо.
Більш того, я ще й з вами буду ділитися своїми надбаннями у цій темі. Бо знаю багатьох людей, які соромляться перейти на українську, аби не робити прикрих помилок. Нагадаю, мої любі друзі, що
більшою помилкою є якраз відмова від дії, аніж сама дія, спрямована на вдосконалення певного вміння
Тепер – до справи! Що ми можемо зробити, аби краще засвоїти якусь мову? Так, активно нею користуватися:
- Перейти до україномовного інтерфейсу програм на ПК, телефоні чи інших пристроях.
- Читати книжки, новини, статті українською. Не зайвим буде завітати на сайти типу «Чиста мова», щоб підвищити рівень мовлення.
- Слухати музику, дивитись фільми з українським перекладом (завдяки таким ресурсам, як Hurtom, здобути якісні україномовні матеріали не є проблемою).
- Навчатися українською (гарні лекції пропонує проект Prometheus). Якщо бажаєте вчити саму мову, є й такі ініціативи – «Курси української мови».
- Можна допомагати іноземцям в засвоєнні нашої мови (наприклад, на Lang-8).
- Розмовляти українською. Чим більше, тим краще! Соромитесь говорити в публічних місцях, починайте з дому: балакайте українською з рідними.
- Пишіть українською. Анекдоти, оповідки, мемуари, листи (хоч би й Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.), повідомлення в Skype, та будь-що – тільки пишіть.
- Проходьте кумедні тести на знання тої чи іншої говірки (Львівська ґвара. А чи добре ви розумієте львів’ян?).
Тож процес може виявитись доволі приємним, а початок, там де і завжди, – у бажанні вчитися та вірі в себе. Успіхів!
P. S. Запрошую вас приєднатися до нашої спільноти «Говорити українською» для спілкування та обговорення актуальних мовних питань.