Онлайн-курси для інженерів: навіщо це нам?

online

У сучасному світі стрімко набирають популярність системи онлайн-освіти. Це цілком логічно, оскільки вони дуже мобільні та зручні: щоб отримати певні знання, не потрібно гаяти роки в класичному навчальному закладі. Достатньо лише обрати курс, вивчення якого дасть тобі відповіді на потрібні питання.

Ці системи широко використовуються для навчання у сфері інформаційних технологій та бізнесу. Можна швидко і з мінімальними витратами отримати необхідні навички, після чого одразу розпочинати писати / тестувати програми. При цьому, показником якості спеціаліста є саме його здатність справлятися з конкретними завданнями, але аж ніяк не папірець, який стверджує, що цей предмет колись миготів у житті здобувача.

А що ж з онлайн-освітою для інженерів (наприклад, проектувальників будівельних конструкцій)? Сама ідея швидко опанувати інженерні премудрощі, на перший погляд, багатьом здається абсурдною. Існує усталена думка, що якщо ця галузь пов'язана з фундаментальними науками (а це досить великий пласт інформації), то вчитися належить довго і грунтовно. Проблема тут, вочевидь, у звичці, в стереотипному підході до інженерної освіти.

Скільки потрібно часу, щоб навчитися основам проектування споруд? Як показує досвід, на багатьох інженерно-будівельних спеціальностях у сучасних ВНЗ до 90% випускників не спроможні вирішити найпростіші інженерні завдання. Це проблема не тільки самих випускників або ВНЗ. Це проблема всієї системи освіти, всього суспільства. Глухий кут, який створив передумови для реалізації ідеї технічної онлайн-освіти.

online

Втіленням цієї ідеї і зайнялася наша українська команда "Dynamics & Structures, Lab.", яка запустила проект з онлайн-підготовки інженерів. Ми вирішили, що час запропонувати людям альтернативний підхід до освіти, і розробили серію авторських курсів для інженерів-проектувальників, які дозволяють у стислі терміни освоїти комплекс знань і умінь, необхідних для вирішення практичних завдань. Акцент на практику, свобода вибору варіантів проекту, індивідуалізовані програми навчання, персональне консультування клієнтів і подальша підтримка випускників курсів - основні наші пріоритети.

В основу викладання на наших онлайн-курсах покладено тьюторство (тьютор - особлива педагогічна посада; він займається розробкою індивідуальних освітніх програм учнів і супроводжує процес індивідуалізації освіти в школах, вузах, в системах додаткової та безперервної освіти). Таким чином, ми замінили класичні лекції живим спілкуванням, а оцінювання знань - постановкою цілей і завдань, ми перетворили освітній процес в послідовну реалізацію життєвого плану учня. Отримання знань тут безпосередньо пов'язується з професійною реалізацією.

На цих онлайн-курсах навчаються:

  • не для "корочки";
  • не для "галочки";
  • не для мами з татом;

а тільки ДЛЯ СЕБЕ, реалізації своїх планів, підвищення своєї кваліфікації.

possible

Зрозуміло, що слухачам без достатньої внутрішньої мотивації це навряд чи допоможе. З усіх цілей, які ми переслідуємо в інженерній онлайн-освіті (прибуток, розвиток, популярність), особливу увагу ми приділяємо питанням підвищення якості та ефективності. Ми зацікавлені, щоб слухачі наших курсів:

  • зрозуміли матеріал;
  • могли використовувати отримані знання на практиці.

Власне, робота на результат - наше головне правило. І виявилося, що допомагати цілеспрямованим людям, сприяти їх творчій та професійній реалізації, виводити технічну освіту на якісно новий рівень, організувати схему взаємодії з роботодавцями - вельми амбітно, але цілком здійсненно. Над цим команда лабораторії Dystlab працює щодня!

Ви з нами?

Комментарии   

0 # Дмитро 18.08.2017 11:37
Гарна ініціатива! Бажаю успіхів та подальшого розвитку!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать